PASTANE

Pastane Nedir?

Pasta dükkanı olarak geçen ismi günümüzde pastane olarak adlandırılmaktadır. Kurulduğunda ilk amacı pasta ve kek satılan yer amaçlı oluşturulmuştur. Zamanla bir çok ürün ilave edilerek menüsü zenginleşmiştir. Tatlı kurabiye, tuzlu kurabiye, galeta, gevrekler, şekersiz kurabiye, pasta, çikolata, şekerleme, sütlü tatlılar, dondurma, baklava, börek ve makaron gibibir çok çeşitte ürün satılmaktadır. Doğum günleri, kutlamalar, partiler gibi bir çok alana hizmet veren pastaneler, evinizin tatlı deposu haline gelmiştir. 

Pasta

Hazırlanan kekin içine meyve, çikolata ve krokan koyulur. Arasına çikolata sos üzerine krem şanti ilave edilir. Süslenerek sunuma hazır hale getirilir. Meyveli, sade, çikolatalı gibi bir çok çeşidi bulunan pastayı isteğinize göre seçebilirsiniz.

Cheescake

Cheescake bir veya daha fazla katmandan oluşur. En kalın tabaka peynir, yumurta ve şekerden oluşur. Alt tabaka ezilmiş kurabiye, kraker veya sünger kekinden oluşur. Tepesinde meyve aroması, çırpılmış krema veya çikolatada bulunabilir.

Kurabiye

Hammadesi un, yağ, şeker ile yapılan kurabiye, küçük çörek anlamına gelmektedir. Çay ile birlikte çok tüketilen kurabiye neredeyse her evde tüketilmektedir. Sütlü çikolatalı kurabiye, meyveli kurabiye, susamlı kurabiye, elmalı kurabiye gibibir çok çeşidinide rastlayabilirsiniz.

Kişiye Özel Sunumlar

Çocuğunuza yaş pastası, doğumda hoşgeldin pastası, evliliğe ilk adım nişan pastası, gib bir çok seçenekleri sizlere sunan pastane, sizi ve sevdiklerinizi özel hissetirecek.

Macaron

Fransız mutfağına özgü, dünyanın her yerinde popüler bir tatlıdır. Yumurta akı ve şeker ile hazırlanan bu tatlının arasında krema dolgu bulunmaktadır. Ahududulu macaron, ananaslı macaron, beyaz çikolatalı macaron, fıstıklı macaron gibi birçok çeşidi bulunmakta.

Çikolata

Çikolata kakao ağacının çekirdek denilen tohumundan yapılan yiyecektir. Bir çok çeşidi yapılan çikolata enerji kaynağıdır.