CAFE & BİSTRO

Bistro Fransızca ‘bar’ anlamına gelmektedir. Ülkemizde sıkça kullanılan bistro kelimesi taşıdığı anlama göre kullanılmamaktadır. Cafe & bistro altında çalışan işletmeler tatlı, fastfood ve kahve çeşitleri üzerine her kese hitap edebilecek şekilde çalışmaktadır. Bazı mekanlarda da alkol servisi de mevcuttur. Bazı mekanlarda ise sadece kahve, yemek veya içecek, tatlı gibi hizmet vermektedir. Hitap ettiği kitle daha çok genç nüfustur. Kutlama ve küçük partiler içinde uygundur. Sevdikleriniz ile güzel vakit geçirebileceğiniz Bursa’daki Cafe & Bistro mekanları için buraya tıklayınız

Kızartma

Tavuk ürünleri başta olmak üzere, kroketler, patates ürünleri ve balık ürünleri kızgın yağda kızartılarak farklı soslar eşliğinde sunulmaktadır. Ülkemizde sadece kızartma yapan ünlü markalar bulunmakta ve popülerliği gün geçtikçe artmaktadır.

Pizza

‘Pizza’ Latince de ezmek ve öğütmek anlamına gelmektedir. Domates ve mozzarella peynirinden yapılarak uzun süre tüketilen pizza Kraliçe Margherita’nın mozzarella, fesleğen ve domates ile süslenmiş pizzayı denemesiyle birlikte popüler hale gelmiştir. Ve günümüze kadar ulaşan pizza halkımızın vazgeçilmezlerinin arasında yerini almaktadır.

Sandviç

Kahvaltı sandviç, tavuk-dana jambon sandviç, veggie sandviç, mozzarella sandviç, füme sandviç, beef sandviç ve baget sandviç gibi birçok çeşidi olan sandviçlerde mekana göre farklı lezzetler ile bizlere ulaşmaktadır.

Hambuger

Hamburg’a ait anlamına gelen hamburger günümüzde her kitleye hitap eden lezzetiyle popülerliğini sürdürmeye devam ediyor. Köfte, tavuk ve kırmızı et üzerine bir çok çeşidini bulabilirsiniz.Burger house ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bursa'da Cafe & Bistro Tatlı

Tatlı

Cafe & Bistro mekanlarında dünya mutfağından tatlılar daha çok ön plana çıkmaktadır. İtalyan mutfağı, Yunan mutfağı gibi birçok ülkenin lezzetlerini bulabilirsiniz. Tatlı çeşitliliği pastane kadar geniş olmasada sizi tatmin edebilecek kadar da yeterlidir.

 

 

Salata

Mevsim salata, ton balıklı salata, tavuklu sezar salata, hellim peynirli salata, biftekli salata ve tam buğdaylı yeşil salata gibi hem diyet yapanlar için bir çok farklı alternatif sunarken, ana yemek yanında tüketebileceğiniz seçenek olarak size sunuluyor.

Bursa cafe & bistro içecek

İçecek

Kola, fanta veya meyve suyu gibi birçok içeceğin yanında işletmelerin kendi hazırladığı içeceklerde ön plana çıkmakta. Fresh meyve suyu, limonata, bitki çayları gibi kültürel içeceklerin yanında son zamanlarda popüler olan milkshake, frozen, mojito ve frabbe gibi içeceklere de ulaşabilirsiniz.