BAR & PUB

Pub Nedir?

Pub kelimesi Public House kısaltılmış halidir. Pub kelimesi anlam bakımından Türkiye’de yanlış bilinmektedir. Halkevi anlamını taşıyan pub bir nevi mahalle halkının sohbet ettiği ve alkol tükettiği yerdir. Alkol tüketimi gündelik hayatta normal bir içecek olarak görüldüğü için, pub kelimesi de halk evi anlamı taşıması da gayet normaldir. Ve zamanla modernleşen publar günümüze kadar değişim göstererek bar ve pub birleşimi haline geldi. Anglosakson kültürünün parçası olan pub ülkemizde popülerliği gün geçtikçe artmakta.

Bar

Bar sosyal amaçlı bir araya gelinen ayaküstü alkol tüketilen yer anlamına gelmektedir. Günümüzde alkollü içeceklerin sunulduğu her yeri bar olarak gösterilmektedir. Kokteyl bar, servis bar, restoran bar ve şarap barı gibi örnekler gösterebiliriz. Bursa’daki barlara bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

Night Club

Dj eşliğinde çalınan müzikler, rengarek lazer ışıklar, danslar, kokteyller ve bunun gibi birçok şeyi içinde barındıran eğlence merkezi. Bursa’daki night clublere bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

Pub

Sevdikerlinizle keyifli vakit geçirebileceğiniz, eşliğinde alkol tüketebileceğiniz mekan anlamı taşır. Bursa’daki pub mekanlarına bu sayfadan ulaşabilirsiniz.